Ziemie nieodzyskane
powiem tak-faszyści mordowali Polaków i Niemców
komuniści-mordowali Polaków i Niemców.

A tak na prawdę gdyby Niemcy mieli trochę oleju we łbach to by wiedzieli, że nie wygrają wojny ze wszystkimi potęgami świata (Anglia i Francja nimi były-Wehrmacht we wrześniu 39 pochłonięty walką z Polską nie miałby siły żeby odeprzeć atak aliantów-nie wykorzystał swojej szansy więc trudno), najpierw się czuli pewnie, pogardzali Polakami i wszystkimi narodami, mordowali ich, rozstrezeliwali itd. Nie dziwie się ani trochę Polakom, którzy robili to samo w roku 45. Oko za oko, ząb za ząb. Może to brzmi trochę prymitywnie ale patrz kategoriami tamtych ludzi.

Najpierw tata Ci opowiada jak był mały i w szkole nie było polskiego, że dziadek został zabity przez Rosjan w powstaniu (albo Niemców w czasie powstania Wielkopolskiego) listopadowym, a teraz te opowieści stają się prawdziwe. Przychodzi do Ciebie człowiek w szarym mundurze i mówi po niemiecku i morduje Twoją rodzinę i żyje z Twojej krwawicy.

Ja bym takich z szacunkiem nie traktował, dziwie się że Polacy przybywając do Breslau (Wrocławia już w zasadzie) po jego kapitulacji nie pozabijali tych Niemców-więc i tak byli dość tolerancyjni.


  PRZEJDŹ NA FORUM