Ziemie nieodzyskane
hmmm powstanie i istnienie narodu jest procesem, jednak jak sam zauważyłeś naród śląski to nic więcej jak hasło powstałe w wyniku wiosny ludów. Bo czy nazwiemy Ślązakiem osobę, która używa dialektu germańskiego czy słowiańskiego? Wydaje mi się, że wtedy chodziło bardziej o germańców, których co jak co-na Śląsku nie brakowało.

Poza tym jeśli RAŚ dąży do odzyskania przedwojennej autonomii to bym chciał dodać, że woj.śląskie z Polską trzymało "sztamę", a u Ciebie widzę kolego veltins jedną wielką bezkresną krytykę wobec Polski i Polaków.

Jeśli uważasz, że Polacy niszczą Śląsk to powiem Ci, że tak samo komuna zniszczyła Mazowsze, Małopolskę i każdy inny region w Polsce oraz w dawnej Polsce (Wołyń, Podole).

Niemcy bali się hitlerowskiej władzy, dlatego byli jej posłuszni. Polacy bali się komunistów, dlatego byli im posłuszni.

Teraz jesteśmy wolni, i powinniśmy edukacyjnie podejść do problemu. Nie krzykaczką o zwrot czy w ogóle nadanie autonomii. Ale powolnym i systematycznym dążeniem do prawdy oczko Śląsk jest regionem najbardziej zagmatwanym-owszem. Ale mało kto wie, gdzie leży Małopolska (przykład u nas z Sosnowcem), Pomorze (podział na Pomorze i Pomorze Zachodnie to bzdura równie wielka jak Śląsk i Dolny Śląsk-i paradoksalnie Dolny Śląsk to początek opowieści o Śląsku jako takim, tak samo Zachodnie Pomorze a nie Gdańskie to miejsce rozpoczęcia cywilizacji na Pomorzu), Wielkopolska (Gorzów Wielkopolski w Lubuskiem, czy Kalisz uznany i zdegradowany do drugorzędnej mieściny) i wiele wiele wiele wiele innych oczko


  PRZEJDŹ NA FORUM