O Śląsku piszą
Gdzie można znaleźć inforormacje o D I G Śląsku


A co do okresu dzilenicowego - to jak już pisalem - były to czasy PIASTOWSKIE - były księstwa Polan i był Śląsk - podzielony, niekeidy zjednoczony - ale ciągle pod wplywami Czeskimi i niemieckimi. Same nazwy niech o tym Świadczą - Bolko bodajże o tym wspominał. Tam byla Polonia a u nas Silesia.

Mejden tak owszem w Krakowie - ale to jest podbicie - jako odrębna jednostka Piastowie śląscy chcieli zdobyć koronę polską - wkroczyl tam nawet papież.

Tak to sobie dziwnie wymyśliłeś, że dzielnice: Wielkopolska, Małopolska i Mazowsze to była Polonia, a dzielnica Śląsk to było coś odrębnego. Przecież te w/w trzy też nie były ze sobą połączone. Wszystkie piastowskie dzielnice składały się na Polskę piastowską. Powtarzam : o koronę krakowską walczyli tak samo jak śląscy Piastowie z Wielkopolski i Mazowsza. Oni też podbijali Polskę?

Inną sprawą jest, że po zjednoczeniu, dzielnica śląska do Polski nie powróciła. Do czasu zrzeczenia się roszczeń do Śląska przez piastowskiego Kazimierza Wielkiego, nie można mówić o odrębności Śląska, a pozostałe dzielnice uważać za Polskę.


a FAKTYCZNE odejście od Polski nastapiło w momencie przejęcia Śląska (książęta śląscy SAMI przechodzili) przez CZECHY. Takie są fakty. Nieco to zagmatwałem - wiem. ale idę konczyć stronę

Skoro sam tak twierdzisz to po co kłócisz się o wcześniejszy okres ??  PRZEJDŹ NA FORUM