O Śląsku piszą
Gdzie można znaleźć inforormacje o D I G Śląsku
nie chcę być upierdliwy - ale nie mogę pozwolić aby ktoś sugerował się Twoją wersją historii - polecam poczytać sobie choćby Dzieje Śląska - Piotra Pregiela i Tomasza Przerwy, Wrocław 2005.

polecam tą bo jest mała i prawdę pisze. - nie jesteśmy historykami a prawimy o historii - jeszcze może mi wmówisz, że Śląsk był Polski od zarania swoich dziejów... A co do okresu dzilenicowego - to jak już pisalem - były to czasy PIASTOWSKIE - były księstwa Polan i był Śląsk - podzielony, niekeidy zjednoczony - ale ciągle pod wplywami Czeskimi i niemieckimi. Same nazwy niech o tym Świadczą - Bolko bodajże o tym wspominał. Tam byla Polonia a u nas Silesia. Nie mieszaj ludziom, bo Ci którzy kompletnie nie znają historii zgłupieją. Sparawa nie jest taka oczywista - ale po co utrudniać. Może też nie wiedziałęś o tym, ze Pierwsi króleowie Polski płacili mega wysoki trybut na rzecz Czech z Sląsk???? Jaki on Poslki był. BYL SLĄSKI PIASTOWSKI. Kiedyś PANSTWO nie było tym czym teraz. Państwowość stricte polska wykształcila się nieco obok Śląskiej - a w okresie dzielnicowym można spokojnie mówić o Śląskich księstwach niezależnych a nie o przynależności do Poslki - ktorej po prostu nie było.

a FAKTYCZNE odejście od Polski nastapiło w momencie przejęcia Śląska (książęta śląscy SAMI przechodzili) przez CZECHY. Takie są fakty. Nieco to zagmatwałem - wiem. ale idę konczyć stronę  PRZEJDŹ NA FORUM