O Śląsku piszą
Gdzie można znaleźć inforormacje o D I G Śląsku
Historię Śląska rozbicia dzielnicowego przynajmniej do XIV wieku (czasy Kazimierza Wlk.) można uznawać za historię Polski, zwłascza że Piastowie Śląscy rządzili też w Krakowie. Idąc tym tokiem myślenia Wielkopolska czy Małopolska też były wtedy odrębne. I co ? Nie była to Polska? Sama nazwa tego okresu "rozbicie dzielnicowe Polski" wskazuje na to. A to, że później Śląsk do Polski nie należał to już inna sprawa.

Nie wiem czy interpretujesz moje wypowiedzi jako wojujące czy inne. Zawsze powtarzam, że szanuję historię Śląska i Ziem Północno - Zachodnich w całości, a nie wybiórczo (mówię to nie tylko na forum - podkreślałem to także w artykułach, które swego czasu pisałem, a dotyczyły okresu niemieckiego), ale nigdy nie będzie zgody na mylenie regionalizmu z separatyzmem (nie twórzmy sztucznie narodu śląskiego tam gdzie go na pewno nie ma), obrażanie Polski, umniejszanie roli Polski i Polaków w historii Śląska.

Co do miejsca mojego zamieszkania to za W-wą i Krakowem akurat średnio przepadam, a w dolnośląskim i polskim mieście rodzinnym jestem tak często jak mogę. Natomiast co do Ciebie - jeśli uważasz, że możliwa jest zmiana przynależności państwowej Śląska - nasuwa się pytanie : Gdzie Ty powinieneś się przeprowadzić.

Życzę dobrej nocy aniołek taki dziwny


  PRZEJDŹ NA FORUM