Narodowość Śląska
przyszłoroczny spis powszechny
Oj Bolko - dobrze prawi - dać mu piwo! wesoły

Grunberg - myślę, ze nie rozumiesz problemu -i prosze Cię nie neguj mojego prawa do bycia Ślązakiem. Bo przysięgam Ci, że na każdą Twoją negację prawa urodzonego na Dolnym Śląsku do uważania siebie za Ślązaka będę ripostował po stokroć hasłem: Nie Polak, Nie Niemiec. Ślązak.

Narodowości nie otrzymuje się w momencie nadania obywatelstwa - obywatelstwo to tylko urzędowy papierek. Narodowość otrzymuje się w momencie urodzin. Moi rodzice się tu urodzili i ja się tu urodziłem - jestem 100% Ślązakiem - bo poza Śląskiem nie widzę świata (z wyjątkiem Australii na kilka lat). Dla Śląska zrobię wszystko - poświęcę się - a dla Polski nie - to jest właśnie tożsamość narodowa. Czuję się odrębny i BA! znajduję ludzi na Dolnym, którzy czują to samo - ale nie jestem NARODOFOBEM - jeszcze raz podkreślę: Śląsk jest dla Ślązaków, Polaków, Niemców, Czechów.

Nie widzę Śląska bez tożsamości Śląskiej. Ale widzę Śląsk bez jednej narodowości Śląskiej.
Bo takiej nigdy nie będzie
Grunberg jesteś Polakiem - czujesz sie polakiem. Ja jestem Polakiem (bo mam takie obywatelstwo) ale CZUJĘ SIĘ Ślązakiem - jestem zrośnięty z tą ziemią. To jest moja macierz, mój faterland.

A ja się tu urodziłem i kocham ten Śląsk jak Ty! - tego słuchałem od dziecka - to mi poszczał tatuś.
Piersi - Silesian Song - Kukiz zresztą mieszka w Łosiowie - na pograniczu Górnego i Dolnego Śląska.

Grunberg blągam odpuść ten temat bo wjechałeś na śliską powierzchnię - nie pozwolę, byś kpil z mojej Śląskości - najwidoczniej nie rozumiesz jak można się czuć Ślązakiem - nie rozumiesz - nie zrozumiesz

no ale pokoj miedzy krześcijany


  PRZEJDŹ NA FORUM