Narodowość Śląska
przyszłoroczny spis powszechny
veltins - tak zgodzę się - ale u nas jest inna specyfika. Mam nadzieję, ze już nie długo będzie mało "u nas", "u was" - w sensie u nas na Dolnym i u was na Górnym.

Moim marzeniem jest zjednoczenie Śląska rozdartego historią i kłamstwami.

Ten spis powinien być katalizatorem zmian.
P.S. moim skromnym zdanie RAŚ szkodzi sobie właśnie tym słowem na A - gdyż ludzie NIEPOTRZEBNIE utożsamiają sobie RAŚ z antypolskimi hasłami i ideami. W tamtym roku "jeden dzień z RAŚ" nauczyl mnie wiele - jechałem "do nich" pełen obaw i STEREOTYPÓW. Separatyści, ludzie wyrwani z rzeczywistości, itd... Poznałem ich i w sekund 5 odmienilem swoje postrzeganie. RAŚ jest organizacją tak na prawdę "potulną" (przepraszam za przejaskrawienie) - Organizacja, ktoa robi tyle dla kultury ślaskiej, że nie sposób tego opisać. Ale jak zaznaczalęm i będę zaznaczal - najpierw powinniśmy "zjednoczyć" Śląsk i sprawić, by ludzie poczuli się Ślązakami - potem można mówić o REGIONALIZMIE (słowo na Awesoły bez tego - jest jak jest - RAŚ ma niewielkie poparcie.

Można też rownolegle podjudzać inne regiony Polski aby skłanialy się do DECENTRALIZACJI PAnstwa.

przedwczoraj oglądam TV i okazało się że w lodzkim (czy jak to sie tam nazywa) kupili karetki za grubą kapuchę i stoją sobieo ne w garażu - łódzkie jest bidne - więc zapewne to za naszą ODDANĄ do CENTRALI kasę kupili wesoły (ale sobie uprościlem) - takie malę epizody powodują
no ale tutaj też sporo wtrrącilem - mam nadzieję jak najszybciej opisać moje opinie na temat RAŚ


  PRZEJDŹ NA FORUM