WIELKI ŚLĄSK
ile można zrobić (skutecznie) dla Śląska
uwierz mi ,że jakby każdego kibica WKS-u jak i normalnego człowieka zaznajomić z tym pomysłem to byliby za
nie muszę Ci wierzyć - ja to wiem. Dlatego tłumaczyłem RAŚiowi i każdemu innemu - że w sercu Śląska iddee "autonomii" - czyli politycznego bytu nie mają szans - ale w drugim etapie dzialań na rzecz regionalizmu idee te przedstawimy szerszemu gronu w sposób zjadliwy i podający konkretne wartości - ile kasy NIE ZOSTAJE w regionie - czyli u NICH (NAS) - ludzie stronią od polityki - a ważne jest dla nich, że nie mają pieniędzy i pracy!

My to zrobimy po swojemu i lepiej (nie mieszając w to polityki):
" Sluchaj no KAziu - nie masz pieniędzy? Pracujesz 12h i niewiele z tego masz? A popatrz to jest Twoja ojczyzna - jesteś Ślązakiem, to jest Twoj dom - a ta centrala to cię okrada, oni są źli. Wiesz ile procent Twojego podatku idzie do centrali? Popatrz Twoje dzieci nie mają ciepłych posilkow w szkole - to przez to, że Warszawa zabiera wszystko a dotować nie chce. Musisz się jej prosić? Nie lepepiej, żeby ta kasa zostala u nas, u Ciebie i gmina dotowala szkolę?"

Jeśli będziemy edukować ludzi i nie bedzie tej nutki obawy jak w stosunku do RAŚ - odniesiemy sukces szybciej nim nam sie wydaje a Wy - forumowicze iddzie i głoście! Głoście prawdę o Śląsku - bez tej prawdy ni jest możliwy etap drugi. Bez poparcia spolecznego jesteśmy tylko szaleńcami próbującymi wskrzesić coś co zostało zniszczone lata temu. Rządzą Lwowiacy a nie Ślązacy. MY młodzi musimy to zmienić szanując ich i samych siebie


P.S. jak Wam może już dzisaj pokażę nową wlepkę WŚ to padniecie na machę z pokłonem dla prezesa wesoły

Czy moze być lepsza Wlepka? Tak otoż może!!! - Po naszym tamtotygodniowym spotkaniu zmienił ją na jeszcze lepszą - dzisaj mam nadzieję ja zobaczycie.


  PRZEJDŹ NA FORUM