radar
jak widac z moich wypowiedzi - moje poglądy idą jeszcze dalej - nie szanuje Państwa jako jakiejkolwiek jednostki czegokolwiek.

Uważam REGION za jednostke społeczną, kulturalna i gospodarczą - a przede wszytkim geograficzna i historyczną. Historia Śląska nie jest historia Polski. Tylko zazębia sie w dwóch epizodach jak ja to nazywam - czyli lata 990 (około) - do XIw (około) i potem tragedia Stalinowska (jak bym dorwał tych Czerczilów i Ajzenhałerów (bo to oni chyba ze Stasiem doprowadzili do tego podziału po IIw) 3 cymbalów - jak pamiętacie lpiej i się mylę to poprawcie mnie.

Region jest magiczny - jest to dany obszar o wspólnej historii, obyczajach, i ludziach go zamieszkujacych. Oczywiście - ze Śląskiem jest problem, bo przez wojny został podzielony - ale to nie wina Ślązaków.
Jestem Autochtonem - rdzennym Ślązakiem - i jestem spadkobierca kultury i historii tego regionu.
Popatrzcie na chociażby Bawarię... to jest region - ale w Niemczech szanuje się regiony.

Dlatego ja nie szanuje Panstwa - gardze moim dowodem osobistym z białym orłem - bo po prostu blizszy dla mnie jest Śląsk - tu wszystko kocham - dal niego oddał bym życie - nie dla Polski, Niemiec, czy Czech.
Oddał bym tez życie za Unie Europejską - ale z większym zastanowieniem sie.
Ale za Śląsk??? Mój Śląsk? oddam wszystko - bo jest mi najblizszy.

Warszawa przesadziła i mojego zaufanie nie dostanie NIGDY.

Jesli wypłaca nam odszkodaowania za 60 LAT wyzysku i okupacji - wtedy powiem im - jestesmy kwita - adios.

Pora obudzic rozumy Ślązaków - pora USWIADOMIC ich jak nas okradano - dlaczego mamy dalej ponosić cieżar utrzymania kraju???

udowadniałem to na moim blogu Silesia Imperior - ile płacimy - jaki to procent i jak Śląsk ciągnie Polska gospodarke - dopiero swiadomosc tego pozwala na zastanowienie się nad tqa niesprawiedliwością.

Jesli krowa daje mleka 5000 litrów w laktacji - a potrzeba jej cielakowi tylko 500 - to czy bez świadomosci jej wyzysku zrobi coś?

Jesli taka krowa się o tym "dowie" z pewnością co najmniej zapyta się WŁAŚCICIELA - albo co lepsza - ZAPROTESTUJE -  PRZEJDŹ NA FORUM