radar
Czy Śląsk jest Twoim zdaniem okupowany

lepiej mi tego pytania nei zadawaj wesoły

to miejscem na załatwienie tej sprawy jest Polska.
nie zgodzę się - bo Śląsk leży i w Czechach i w Niemczech! - a Polska go DOSTAŁA - Śląsk Polski nie byl przez zdecydowaną większość czasu - na początku Morawski i Czeski, itd..

A mieszanie w to czynników zewnętrznych, jest ingerencją w wewnętrzne sprawy tego kraju

niestety kolejny raz muszę się ostro wtrrącić - mamy UE - zatem mieszanie się UE też jest tym o czym piszesz. Oczywiście ja jestem z Unią Regionow a nie państw. Z perspektywy UE - Niemcy i Polska to nie "czynniki zewnętrzne"

Jak dla mnie, ta sprawa wymaga jakichś wyjaśnień

Moje wyjaśnienia. krótkie:

Przez ponad 20 lat byłęm świadkiem jak Ślązacy odwiedzali swoje utracone domy i region.... Przez 20 lat widzialęm łzy.... Przez 20 lat żylęm w świadomości, że to nie moje..... Przez 20 lat wmawiano mi ,że jestem Polakiem - a Polakiem się nie czulęm - bo wszędzie przymitnik "niemieckie" żyl swoim życiem i bylo go mnostwo! Niemieckie cegły, szpadel, kartofle, poniemieckie, sklepienie kleinego, itd... Przez 18 lat żylem z dziadkami, ktorzy mówili nie po ukraińsku tylko po jakiemuśtam - i się śmaili jak pytałem po jakiemu... Do dziś nie wiem co to za język. Np liczenie to bylo tak: odyno, popyno, rikiki, rymyno, ajron, bajron, rybki, skrypki, kucinyne, kloc. Śmiejcie isęwesoły - pochodzili z okolic Kołomyi. Byli 100% Polakami, nie Ukraińcami (babcia stracilą brata - zabila do UPA jak się schowal w stodole). Plakali za Ukrainą. Opowiadali... Jak przyjezdzali Niemcy (Ślązacy) - nie wyganiali ich - wiedzieli, ze oni stracili to samo..... To, że 3 cymbalow zadecydowalo o losach MILIONÓW nie oznacza, że Ci ludzie nie mają praw do swoich ziem!!!!
Żyjąc w tej świadomości - będąc śwaidkiem tych wydarzeń ... teraz ... TAK!!! uważam, że Śląsk należy odlączyć od Polski - za te 50 lat krzywd!

to jest moje wyjaśnienie Bischofswalde. Sląsk powinien być niezależny w ramach UE i o to chcę walczyć - oregionalizm w UE


  PRZEJDŹ NA FORUM