Herb Śląska
nasz śląski Zgorzelec
Witam ponownie - tak przeglądam watki i chyba herbu nie ma - o to była flaga to i herb powinien być.

No to zacznę z grubej rury:najpiękniejszy, drapieżny wesoły i nie wrona. piękny i powabny. Postuluję to tego Orła wybrać jako nasz nowy herbdla "nowych" wyjaśniam - jest to Zgorzelec - orzeł śląski Henryków Śląskich - pierwszy symbol Orła na Ziemiach Polski (bo wtedy Śląsk nie należał do Polski - to tak jak linia Wrocław - Oława była pierwszą linią kolejową na ziemiach Polski - a te ziemie nie należały do Polski - wiadoma sprawa)


Zgorzelec jest czarny z białą przepaską henrykowska z krzyżem. Orzeł na tle złotym. Orzeł Dolnego Śląska jest tez herbem Śląska jako całości. Śląsk Górny ma orła złotego na niebieskim tle. Takie są wymogi Herbu Śląska.


http://www.enh4ncer.yoyo.pl/?herb-slaska,3


a jego modyfikacje to już tylko historiawesoły ....

orzeł "wystraszony" albo rozjechany przez posła z Warszawy, tudzież premiera/prezydenta wesoły ciekawa wizjawesoły

wiadoma sprawa - orzeł upatrzony przez Wielki Śląsk. Ta wizja orła jest mi obca i okrojona - no ale zasady wizji Zgorzelca jak najbardziej zgodne z zasadami

używany dotychczas przeze mnie - prosty i konkretny. Po prostu piękny

niemiecki Zgorzelec - bo w koronie. tradycyjnie niemiecki, austryjacki i czeski Zgorzelec jest ukoronowany

wrona1 - tudzież "zgorzelec centrali" - nie iwem kto go wymyślił - nie wiem czym się kierował... efekt jest jaki jest - każdy widział... Gawrona już nie ma
wrona 2 - czyli makabryczna wizja Zgorzelca 2 - specjaliści z Warszawy wzięli się za poprawianie specjalistów (komunistów) z Wrocławia - efekt mizerny - ludzie sami musimy naszego orła sobie wstawić w herb bo ONI nie maja zielonego pojęcia o Historii Śląska najwidoczniej!
na szczęście wron używa się dla Woj. Dolnoślaskiego a nie dla Dolnego Śląska wesoły a to przecie różnica, bo do Dolnego Śląska należy Zielona Góra, Brzeg i Namysłów (Nysa w herbie tez ma Zgorzelca - aczkolwiek oni Zgórnowacieli - przepraszam za marny neologizm) to tak jak nie mozna postawić równości między Śląsk i woj śląskie wesoły tk samo dla mnie wrona 2 to marna próba "nadania" nam przez centralę "naszego" herbu. Macki rządu są wszędzie.


wizja ze strony
http://digart.img.digart.pl/data/img/vol2/90/96/miniaturki400/3278354.jpgorzeł Śląski - czeski - oczywiście ukoronowany


  PRZEJDŹ NA FORUM