Moje projekty - Renowacja
Zdewastowane obiekty kultury materialnej
Dziękuję bardzo bardzo szczęśliwy. Myślę, że takie działania są istotą, fundamentem regionalizmu. Jestem zwolennikiem działania w odcięciu sie od działań politycznych a zaangażowanego w działania na polu szeroko pojętej kultury, sztuki. O kulturę rejonu możemy walczyć poprzez różnego rodzaju projekty edukacyjne/kulturalne. Dzięki temu możemy osiągnąc sukces. Polityka to bagno - sądzę, że planowane stowarzyszenie powinno być całkowicie apolityczne i nie pownno zanadto bezpośrednio się w nią angażować - skutki mogą nie być dobre. Ale to tylko moja wizja.

Lekko odszedłem od tematu. A propos listy - myślę, że to świetny pomysł, zważywszy na fatalny stan dużej części naszych zabytków. Niedługo poruszę tu kwestię pewnego zabytku w moim regionie, który próbowałem uratować, jednak bez większego skutku.

Mejden - świetnie, całkowicie popieram i życzę powodzenia, z chęcią przyłączę się do inicjatywy. Możnaby także podjąć jakiś projekt w związku ze cmentarzem żydowskim przy ulicy lotniczej - z tego co widziałem, jest mocno zaniedbany i ulega ciągłej dewastacji - a szkoda, to ciekawy kawałek historii Wrocławia. Należałoby poinformować właściciela cmentarza o zamierzanej renowacji i po udzieleniu stosownej zgody zabrać się do pracy.


  PRZEJDŹ NA FORUM