Sabaton 40:1
Hmm... [Veltins] To wyższa teologia musi być, nie na mój prostolinijny łeb. oczko
Nie wiem, skąd wzięła się w tej kulturze stosunkowo wysoka ocena lojalności. Myślę też, że przesadzasz malując ją jako quasi-religijną fanatyczną postawę "bezwarunkową". Skąd tak wyostrzona percepcja tej cechy?
Ja uważam ją za rzecz pozytywną, powiedziałbym - normalną w każdym państwie obywatelskim. Może to jeden z niewielu przejawów naszej postawy obywatelskiej właśnie?

Z myśleniem kolektywistycznym - przyznam, że mnie zaintrygowałeś. Natomiast nadal nie widzę ciągu logicznego pomiędzy współczesnymi postawami Polaków, a domniemanym kultem państwa.

[Mejden159] ...Też nie wiem, po co nam 460 posłów. Psychologia grupy wskazywałaby, że w gronie więcej niż 100 osób trudno o merytoryczną dyskusję, czy normalną pracę. Im większa grupa - tym większy cyrk. No ale to przecież są ich miejsca pracy, tak łatwo ich nie oddadzą. Dlatego warto łączyć kwestię redukcji Izby Poselskiej z powołaniem sejmów / sejmików regionalnych (w ten sposób grupa zagrożona wysadzeniem z siodła nie jest ustawiana pod ścianą i nie walczy aż tak zajadle o status quo).


  PRZEJDŹ NA FORUM