Dolny Śląsk - Górny Śląsk
jakie relacje powinny łączyć dwa Śląski
nie możemy się zebrać do założenia stowarzyszenia ani fundacji, a jakąś zrzeszyć się trzeba. Co więc proponujesz? oczko Partia polityczna zto zbyt duże wyzwanie i możemy już polecieć całkiem

Proponuję tak:
1. Zebrać 30 aktywnych użytkowników tego forum z DS (licząc, że teraz jest 7-8). Już mówię po co. Żeby założyć stowarzyszenie. Zwykle kiedy rozsyła się zaproszenia imienne na jakąś imprezę/konferencję/spotkanie (niepotrzebne skreślić), to przychodzi 1/3 powiadomionych. A z 10 osobami można śmiało zakładać stow. i zacząć podpisywać "papierologię" (pozostałe 5 podpisów - do zdobycia, już "z górki" i raczej bez problemów, choćby nawet miały to być tzw. martwe dusze). Tutaj musielibyśmy wszyscy trochę się postarać: naprodukować ciekawej treści, ponownie rozesłać wici naokoło. Wszyscy (niezależnie od poglądów) jedziemy na tym samym wózku: jeśli nasz głos ma być przez kogokolwiek brany poważnie, to niestety (albo stety) musimy się zorganizować. A w tym celu forum ADS powinno powiększyć się trzykrotnie. (Do zrobienia w ciągu 12-24 miesięcy, jeśli faktycznie poświęcimy mu trochę wolnego czasu i pracy.)

2. Ewentualne akcje polityczne (czy może lepiej powiedzieć: publiczne) - dopiero po stworzeniu struktury (stowarzyszenia). Krok po kroku, bez donkiszoterii.

3. W międzyczasie - działać w rozproszeniu. Zgodnie z naszymi preferencjami: dobrać się w 2-3-osobowe "zespoły robocze" i działać. Z tego co wiem, Silesian i Aussie7 biorą się np. za stworzenie sekcji regionalnej przy Towarzystwie Miłośników Wrocławia, z którą chcą zrealizować projekt przywrócenia płaskorzeźby śląskiego orła na Moście Grunwaldzkim (niem. Kaiserbrucke). Super. Grunberger i ja zdeklarowaliśmy się (vide: forum RAŚ) popracować redakcyjnie nad portalem regionalistów polskich. Do każdego z tych projektów drzwi są otwarte. A na pewno jest jeszcze mnóstwo innych rzeczy, które można by ruszyć z miejsca: przydałaby się choćby dolnośląska "web brigade" działająca na forach. Działajmy choćby w małych grupkach, wymieniajmy się informacjami, newsami, pomysłami, wątpliwościami, itd.


  PRZEJDŹ NA FORUM