Dolny Śląsk - Górny Śląsk
jakie relacje powinny łączyć dwa Śląski
ad 1. Dolny Śląsk jest młodszy od Górnego >> to nie wina mieszkańców, że były przesiedlenia
ad 2. i powinny być jednością - sensem autonomii, czy też regionalizmu jest jedność regionu
ad 3. >> przy jedności śląska podpunkt uważam, za niebyły

Z tego, co mi wiadomo woj. Opolskie chyli się ku upadkowi - ponoć tylko czekają, aby je rozwiązać (ale kto to nie wiem) - to tlyko plotki mojej rodziny w Opolskim. Opole z Brzegiem chce do Wrocławia.

Tylko jedność Śląska daje mu potęgę - nie ma co dyskutowac o podziałach.
Śląsk był jednością - komuniści go podzielili - ale Śląsk będzie jednoscią i o to musimy walczyć.

rozpad Opolskiego będzie bodźcem do utworzenia jednego woj Śląskiego - albo do zmiany nazwy Śląskiego na Górnośląskie

Wrocław jako odwieczna stolica Śląska nie może pozwolić na marginalizację Szczególnie w momencie gdy wraca do przedwojennej świetności, gdy staje się potęgą gospodarczą w regionie i kraju (drugi budżet po centrali). Jeśli bawimy się w autonomię i regionalizm - należy pamiętac o historii - a ta mówi jasno - Wrocław stolicą Śląska całego i Dolnego - Opole Górnego. Flagą i herbem Śląska całego są herb i barwy dolnośląskie. itd. itd.
Sprawę wyjaśniliśmy sobie z RAŚ'em więc nie widzę powodu aby ją wałkować - tak tylko pisze dla przypomnienia. Wg szefa RAŚ (usłyszałem to z jego ust) >>> to co napisałem jest prawdą. Jedyne, co mi się nie podoba, to fakt, że On chce dwa regiony (połączone niejako stolicą Wrocławiem) - ale dwa z niezależnymi finansami.
Drogą do szczęscia jest wg mnie jedno województwo - a potem region w ramach Unii Europejskiej. W jedności sila Śląska całego - nie ma sensu szukać różnic, tylko jednoczyć się trzeba
  PRZEJDŹ NA FORUM