Śląsk chce być niemiecki
Śląsk ma trudną historię i tak na prawdę to żadne państwo nie ma do tej krainy w 100% prawa. Można powiedzieć, że jedynym okresem, w którym Śląsk był pod okupacją to okres panowania Austriaków. Faktem jest, że Śląsk został złożony - jeśli można tak powiedzieć przez plemiona polskie. Jednak germanizacja ludność przebiegała w sposób dobrowolny i pokojowy. Czy ktoś słyszał o jakimś polskim ruchu narodowo-wyzwoleńczym na terenie Śląska za panowania niemieckiego ?
Wówczas - w średnowieczu ludzie nie czuli polskości i nie utożsamilali się z czyś takim jak państwo. Każdy się czuł raczej "tutejszy". Historycy przyjmują, że od roku 1410 - czyli od czasu bitwy pod Grunwaldem wśród mieszkańców Polski pojawiło się poczucie wspólnoty narodowej. Jescze przez wieki było ono i tak dość słabe. Nasza śląska historia jest różnorodna. Racja co pisze Gunberg1222, że nie możemy się odwoływać tylko do polskich śladów historii na tych ziemiach.

Co do tematu UE, to ja generalnie jestem przeciwnikiem tej instytucji. Jestem za integracją Europy. Jednak budowa jednolitego organizmu budzi muój radykalny sprzeciw. Unia Europejska to jest socjalistyczna dyktatura. Największym problemem Unii jest nadmierna legislacja. Unia kontroluje coraz więcej dziedzin życia, a to ogranicza coraz bardziej wolność człowieka. Choćby te żarówki. Unia to też straszna biurokracja i silny centralizm. Komisja Europejska ma dzisiaj wpływ na większość prawa jakie jest w Polsce. I jak to się ma do idei regionalizmu pytajnik


  PRZEJDŹ NA FORUM